Avatar uživatele
Bronzový

Kdy skončí 'okurková sezóna'?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom, jak se díváme na okurkovou sezónu - jako na sklizeň okurek, nebo přeneseně na oblast médií. Ta nás informují o počasí, letošním horku, suchu, dovolených, různých úrazech, vraždách, něčem, "co je zaručená pravda" atd. Jen občas se objeví něco zajímavého..

Pro mě okurková sezona skončila, koupila jsem nakladačky, ale byly špatné kvality, i když jich bylo letos méně než loni.

Pro média skončí možná po dovolených, nástupem dětí do školy, tedy koncem srpna či začátkem září, až se "odstartuje" něco nového, co se bude dít ve společnosti.

Ale někdy podle druhů zpráv třeba na TV Nova , Blesku atd. okurková sezona neskončí. Vždyť okurky se prodávají po celý rok, byť v různé kvalitě a ceně.
----
Máte-li zájem, pročtěte si odkaz. Je několik hypotéz o původu názvu.

http://www.ceskatelevize.cz/…
"V červenci se v dřívějších menších hokynářských krámech objevovaly rychlokvašky. Ty byly oblíbené nejen pro svou chuť, ale i cenu. Lidi je jedli rádi, a proto se v inzertní nabídce objevovaly rychlokvašky na tabuli před krámem na prvním místě – inu, jako každá „důležitá” zpráva.

A právě vzhledem k jejich nízké kvalitě i ceně, snadné dostupnosti přešlo spojení okurková sezona do jazyka metaforicky pro označení něčeho, co sice je dostupné, čeho je plno, ale není to zrovna té nejlepší kvality."
--
"Jedna z nich praví, že v Bavorsku minulého století uspořádali soutěž o vypěstování největší okurky. Soutěž prý plnila stránky novin velmi úspěšně, a to právě proto, že nebylo vlastně o čem jiném psát. O soutěži se mluvilo, soutěží se žilo a o soutěži se referovalo. Noviny tak díky největší okurce měly o čem psát a přilákaly čtenáře."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Okurková sezona končí většinou začátkem školy, tedy 1.září.Říká se jí proto, že o prázdninách se toho moc neděje, (všichni jsou na dovolených a redaktoři nemají o čem psát, takže si třeba i vymýšlí, jen aby byli zajímaví a náklad tisku se prodával).
Od září už jsou všichni z dovolených doma a začíná opět kolbiště mezi politiky.


Avatar uživatele

Až začnou rostlinky schnout.To je individuální,záleží kdy je kdo zasel.
Okurková sezóna (tak také polsky (sezon ogórkowy); anglicky silly season 'hloupé období', německy Sommerloch 'letní díra') je vžité označení pro letní období, kdy se děje minimum událostí, které by byly mediálně významné (jsou mj. také parlamentní prázdniny českého a Evropského parlamentu, v kultuře divadelní prázdniny). V novinách se místo seriózních a významných zpráv objevují senzační zprávy (o lidožravých žralocích na Jadranu, pumě v Jeseníkách apod), některá média dávají větší prostor zprávám ze života celebrit. Například v červenci 2013 byly významnou zprávou tohoto typu peripetie osobního života Ivety Bartošové (vztah se Zdeňkem Macurou a Josefem Rychtářem), jimž se věnovala mj. i hlavní zpravodajská relace televize Nova Televizní noviny. Toto období je zároveň obdobím sběru okurek. Termín se objevil v Německu na konci 18. století.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.