Gus_Fring

Kdy si myslíte, že se objeví první potvrzený případ koronaviru v ČR? A není strach z toho zbytečně přehnaný?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to jen otázka času. Zatím bylo testováno něco kolem stovky podezřelých, ale ani jeden s pozitivním výsledkem. Covid 19 už máme hned za hranicemi – Německo, Rakousko. Strach je myslím přehnaný, úmrtnost je jen kolem 3%. No a kdyby se ten virus dostal i do mně, tak moc strach nemám. Rozhlídne se kolem a hned ho trefí šlak.

Další odpovědi
Ametyst

Jsme dokořán otevřená země. Však už ti, co bagatelizovali koronavirus a přirovnávali ho ke chřipce, pomalu zmlkli.

ten který je

Těžko odhadnout, ale počítám, že to je otázka několika dnů. Strach z toho víru ani tak nemám, jako spíše strach z paniky a ekonomických dopadů pro celý svět.

Pepa25

Ametyst: to JE chřipka. Jen kmenem, se kterým se naše tělo ještě nesetkalo, takže je podstatně rizikovější. Ale šíří se to jako normální chřipka.

Edison

Keplere, ten výpočet smrtnosti je ale chybný. Tři procenta z celkového počtu nakažených nereflektuje dobu, kdy se ti, co zemřeli nakazili, což je špatně. Pokud bude jen inkubační doba mezi sedmi a čtrnácti dny (jako že se zdá, že je spíše delší) vůbec nemá smysl porovnávat dnes zemřelé s dnešním počtem nakažených.

Kepler

No já nevím, podle mně úmrtnost vyjadřuje podíl zemřelých proti celkovému počtu nakažených, bez ohledu na dobu.

Edison

Já vím, ale podle mě to číslo je v zásadě nesmyslné. Vím ale, že jinak by se to dohledávalo dost složitě, ale svou myšlenku jsem už napsal jinde. U nakažených nevíme, jaký bude výsledek, až se u nich nemoc projeví. Správnější by bylo počítat ty uzdravené včetně vyléčených. U těch je jistota, že nákazu přežili. V ten okamžik netřeba počítat ani s dobou inkubace. Jde o to, že u lidí u kterých není znám výsledek nemoci se počítá s čísly, jejichž význam vlastně vůbec neznáme, tedy s nesmysly.