Avatar uživatele
Gus_Fring

Kdy si myslíte, že se objeví první potvrzený případ koronaviru v ČR? A není strach z toho zbytečně přehnaný?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Je to jen otázka času. Zatím bylo testováno něco kolem stovky podezřelých, ale ani jeden s pozitivním výsledkem. Covid 19 už máme hned za hranicemi – Německo, Rakousko. Strach je myslím přehnaný, úmrtnost je jen kolem 3%. No a kdyby se ten virus dostal i do mně, tak moc strach nemám. Rozhlídne se kolem a hned ho trefí šlak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Jsme dokořán otevřená země. Však už ti, co bagatelizovali koronavirus a přirovnávali ho ke chřipce, pomalu zmlkli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Těžko odhadnout, ale počítám, že to je otázka několika dnů. Strach z toho víru ani tak nemám, jako spíše strach z paniky a ekonomických dopadů pro celý svět.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: to JE chřipka. Jen kmenem, se kterým se naše tělo ještě nesetkalo, takže je podstatně rizikovější. Ale šíří se to jako normální chřipka.

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, ten výpočet smrtnosti je ale chybný. Tři procenta z celkového počtu nakažených nereflektuje dobu, kdy se ti, co zemřeli nakazili, což je špatně. Pokud bude jen inkubační doba mezi sedmi a čtrnácti dny (jako že se zdá, že je spíše delší) vůbec nemá smysl porovnávat dnes zemřelé s dnešním počtem nakažených.

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No já nevím, podle mně úmrtnost vyjadřuje podíl zemřelých proti celkovému počtu nakažených, bez ohledu na dobu.

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já vím, ale podle mě to číslo je v zásadě nesmyslné. Vím ale, že jinak by se to dohledávalo dost složitě, ale svou myšlenku jsem už napsal jinde. U nakažených nevíme, jaký bude výsledek, až se u nich nemoc projeví. Správnější by bylo počítat ty uzdravené včetně vyléčených. U těch je jistota, že nákazu přežili. V ten okamžik netřeba počítat ani s dobou inkubace. Jde o to, že u lidí u kterých není znám výsledek nemoci se počítá s čísly, jejichž význam vlastně vůbec neznáme, tedy s nesmysly.

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek