Putin

Kdy se začne v ČR skenovat duhovka pro identifikaci?

Je to mnohem levnější, jistější a jednodušší způsob pro identifikaci osob. Proč to tedy zde ještě není?

Kepler: Samozřejmě pachatelé na místě činu, tak jako duhovku, nezanechávají ani svoji občanku. Není to pro identifikaci zločinců.
V Indii to již pár let provozují a funguje to tak, jak by mělo, tak nevidím problém.
A samozřejmě, díky za reakce!

Nejlepší odpověď
Agneta

V Austrálii jsem taky něco podobného zažila – pas se musel dát na skenovací okénko, a dívat se muselo poněkud nahoru do kamery, a ten skener to automaticky zjistil – a otevřel ti dvířka ven (takový zátaras) a asi „ukradl“ i data z čipu a otisk prstu, takže už ho má i CIA :DDD

Další odpovědi
zzzzz

Doufám, že nikdy. Proč bych se nechala dobrovolně skenovat? No ani náhodou!

Kepler

Pro případy identifikace vstupující osoby jsou dosavadní metody zřejmě dostatečné. Pro dodatečnou identifikaci asi nepoužitelné. Málokterý pachatel zanechává na místě činu svoje oko.