Jako Vůbec

Kdy se začalo mluvit o globálním oteplování?

Slyšel jsem nedávno v rádiu povídku z meziválečného období.Mluví se tam o tom,že se lidé začali všímat,že v zimě ubývá sněhu,ale nikdo nevěděl proč.
Kdy se začalo mezi lidmi rozšiřovat povědomí o globálním oteplování?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Lidé si to začali uvědomovat na konci poslední doby ledové.

Další odpovědi
Kepler

Změna klimatu začala okolo r.1910, ale dlouho se nevědělo, jestli to není jen krátkodobý výkyv, nebo jde o dlouhodobý trend. Řekl bych, že do povědomí lidí se to dostalo asi tak v 80. letech, kdy byly změny už výrazné a pochybnosti pominuly, ale to je jen můj odhad. Mezi klimatology se o tom mluvilo jistě dřív.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_o­teplov%C3%A1n%­C3%AD

anonym

Odborníci bohužel tvoří menšinu takže jejich varování jakkoliv je staví na vědeckých podkladech budou vždy přehlušeny populistickým a bulvárním žvaněním tzv. odpůrců (a to v podstatě odpůrců čehokoliv, jsou to lidé jejich popularitu živí odpor proti čemukoliv) … takže víme to dlouho dopředu, ale stejně s tím neuděláme nic až do okamžiku kdy na to bude zřejmě už pozdě. Že oteplování v posledních dekádách průmyslového rozkvětu lidské civilizace roste výrazně rychleji než do té doby, obvykle tzv. odpůrci ignorují a trvají na svém =
a sice že člověk akcelerující oteplování nijak nezpůsobuje a že tedy nemusíme průmysl nijak omezovat v produkci skleníkových plynů 🙂 Klidně jim věřte, stejně to dopadne po jejich, odhodlaná hloupost a naivita vždy vítězí.