JanyOK

Kdy se začal nosit snubní prstýnek?

Nejlepší odpověď
annas

Doplním odpověď,od kdy se nosí snubní prsten.

Nošení prstenu na prstu levé ruky pochází ze starého Egypta, kde tamní obyvatelé věřili, že žíla levé ruky je přímo spojena se srdcem. Prsten se dnes nosí na levé ruce i z praktického hlediska. Většina lidí jsou totiž praváci a na pravé ruce by jim mohl při práci překážet. Za povinnou součást svatebního obřadu byly prsteny prohlášeny papežem Mikulášem I. v 9. století. Zpočátku snubní prsteny byly nošeny pouze ženami a teprve ve 20. století se tento zvyk začal uplatňovat i u mužské populace.

Zdroj: http://www.sper­ky.cz/magazin/his­torie-snubnich-prstenu/

Další odpovědi
SajmonModer

V západní tradici, snubní prstýnek prsten nosený ženou ukáže její zasnoubení být ženatý. V některých zemích, takový jako Spojené státy a Spojené království, to je noseno na left-hand prsteník, chvíle v jiných zemích, takový jako Polsko a Ukrajina, to je obvyklé pro prsten být nosen na right-hand. Moderní konvencí v zemích takový jako Spojené státy, prsten je obvykle představován jako dar zasnoubení mužem k jeho chvíli budoucí nevěsty nebo přímo po ona přijme jeho manželský návrh. To reprezentuje formální dohodu k budoucímu manželství.

Podobné tradice purportedly datum ke klasickým časům, datovat se zpět od časného použití údajně se odkazovat na čtvrtý proužek levé ruky jak obsahovat amoris vena nebo “žíla lásky”.

Ve Spojených státech a Kanadě dnes to stane se více obyčejné, ale ještě docela vzácný, že žena také koupí závazek nebo prsten slibu pro jejího partnera v té době střetnutí.

V Egyptě, Brazílie a mnoho evropských zemí, jak muž tak žena obvykle nosí snubní prstýnky, nejvíce často ve formě odpovídajících prostých kapel bílé, žlutý, nebo růžové zlato. V těchto zemích muž je snubní prstýnek často také nakonec slouží jako svatební prsten. Někteří muži nosí dva prsteny, ale toto je rarer. Ženský snubní prsten může někdy mít drahý kámen. Ve Španělsku, žena někdy koupí náramkové hodinky pro muže jako dar střetnutí.

Koupě

V některých zemích tradice byla pro budoucnost ženich soukromě vybrat a koupit prsten, být představován k jeho požadované nevěstě když on navrhuje.

S více a více párů žít společně předchozí k manželství, nicméně, to stane se více obyčejné pro pár vybrat snubní prstýnek zatímco koupí snubní prsten spolu. V zemích kde oba partneři nosí snubní prstýnky, odpovídající prsteny inklinují být koupen spolu. Ve Spojených státech prsten má být nosen na levém prsteníku (4. prst) pro jak muže tak ženy.

Cena snubního prstýnku může měnit se značně se spoléhat na materiály použitý, hodnota drahého kamene a maloobchodníka. Konvenční kupní cena sahat od dva ke třem měsíčním platům pro prsten směrnice pocházela z De Beers marketingové materiály v brzy 20. století, v úsilí zvýšit prodej diamantů.

Když nakupuje briliantový šperk, cena může záviset významně na váze karátu, barvě, jasnosti a omezení diamantu, jinak známý jako gemological charakteristiky diamantu. Zatímco méně častý, praxe používání jiné drahé kameny takový jak sapphires, rubies, moissanite, smaragdy, napadne tradici cti, používat rodinná dědictví, nebo dělat to jedinečný.

Legální vlastnictví

V některých stavech Spojených států, zásnubní prsteny jsou považovány za “podmíněné dary” pod legálními pravidly vlastnictví. Toto je výjimka z obecného rozhodnutí, že dary nemohou být odvolány jednou vhodně daná. Vidět, například, případ Meyera v. Mitnick, 625 N.W.2d 136 (Michigan, 2001), jehož předpis nacházel chápání argumentace přesvědčivý: “takzvaný ' moderní trend ' myslí si to protože zásnubní prsten je neodmyslitelně podmíněný dar, jednou střetnutí bylo zlomené, prsten by měl být se vrátil k dárci. Tak, otázka koho zrušila zasnoubení a proč, nebo kdo byl ' na omylu, ' je vedlejší. Toto je ne-chybová řada případů.”

Jeden případ v novém jižním Walesu, Austrálie skončila mužem žalovat jeho bývalou snoubenku protože ona uvrhla prsten do odpadu poté, co on řekl jí ona mohla držet to, přes manželský návrhový nedostatek. Nejvyšší soud nového jižního Walesu si myslel, že přes co muž říkal, prsten zůstal podmíněným darem (částečně protože jeho pověst, že ona mohla se udržovat to bylo částečně kvůli jeho touze zachránit vztah) a ona byla organizována zaplatit němu jeho AUD $15,250 cena.

Tradice obecně si myslí, že jestliže zasnoubení propadne protože muž sám rozpoutá bitvu, žena není zavázaná návratu prsten. Legálně, tato podmínka může být předmět k jeden upravený nebo přísné chybové pravidlo. Dolů bývalý, snoubenec může požadovat návrat prstenu, ledaže on zruší zasnoubení. Dolů latter, snoubenec je oprávněný k návratu, ledaže jeho akce způsobily breakup vztahu, stejný jako tradiční přístup. Nicméně, ne-pravidlo chyby je pokročilé v některých jurisdikcích, pod kterým snoubenec je vždy oprávněný k návratu prstenu. Prsten jen se stane vlastnictvím ženy, když manželství nastane. An bezpodmínečný dar přístup je další možnost, wherein prsten je vždy zpracovaný jako dárek, být držen snoubenkou zda nebo ne vztah postupuje k manželství. Nedávná rozhodnutí soudu určovala, že datum ve kterém prsten byl nabídnut moci určovat stav daru. např. Valentineův den a Vánoce jsou celonárodně uznaní jako dar dávat dovolené. Prsten nabídl ve formě vůle vánočního dárku pravděpodobně zůstat osobním majetkem příjemce v události přerušení nahoru.

Ve Spojeném království, dar zásnubního prstenu je dovolil si být absolutní dar k snoubence. Tento předpoklad může být vyvrácen nicméně tím, že dokáže, že prsten byl dáván na podmínce (výslovný nebo implikovaný) že to musí být vráceno jestliže manželství se nekonalo, z jakéhokoli důvodu. Toto bylo rozhodnuto v případě Jacobs v Davis [1917] 2 KB 532.

Styly

Většina snubních prstýnků může být klasifikované. Prsteny šperku mají jeden jediný diamant. Tyto tradiční snubní prstýnky mohou mít různá špicová nastavení a skupiny. Další hlavní kategorie je zásnubní prsteny s postranními kameny. Prsteny s větším diamantem zapadly uprostřed a menší diamanty na straně hodí se v této kategorii. Tři-kamenné diamantové zásnubní prsteny jsou prsteny se tři odpovídající diamanty stanou se vodorovně v řadě s větším kamenem ve středu. Tři diamanty na prstenu reprezentuje minulost, dar a budoucnost lásky pára a času spolu.

Soubor svatby obsahuje zásnubní prsten a svatba odstupňují ten zápas perfektně jako soubor. Ačkoli snubní prsten by nebyl nosen až do svatebního dne, dva prsteny jsou obvykle prodané spolu jako soubor svatby.

Kerberus

SajmoneModere,ob­divuji vaši paměť,když zvládnete tak dlouhý text napsat…

vagra

Mě spíš zaujala ta čeština.Takovou si nevymyslíte!Takovou umí jenom překladač.
Myslím si, že pokud už kopíruje stránky z jiného jazyka, měl by si to aspoň přečíst.Jinak by nemohl odeslat takovou zhovadilost.

Kerberus

Vagro,souhlasím s Vámi.Jste muž, takže určitě jste vdaná,když podle odpovědi je žena ženatý…Nejen to …

Přece kodex uživatele uvádí: „Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří.“

vagra

O to víc mě udivuje, že jami155 a iceT jeho"odpověď" obodovaly.
Obou si vážím a myslím si, že ji nečetly, lépe řečeno, neměly čas číst.
V opačném případě jsem přesvědčen o tom, že obě dámy by takovou ptákovinu, která ani není odpovědí na položenou otázku, nepalcovaly.

Kerberus

Opět Vám dávám za pravdu. Jarni i iceT samy poskytují kvalitní odpovědi.Znám je nejen z odpovědí u svých otázek,ale i z jiných.