Usoman

Kdy se v rané fázi života na Zemi od sebe oddělily říše živočichů a říše rostlin?

Rostliny – spoléhají na fotosyntéza, neschopné pohybu, bez mozku
Živočichové – spoléhají na stravu, schopní pohybu, disponují mozkem, orgány, složitou nervovou soustavou a plno dalšími složitými věcmi.

Ačkoliv jsou obě skupiny založené na uhlíku, mají DNA … proč jsou tak odlišné? Je to způsobené tím, měly spoustu stovky milionů let na odlišný vývoj?

Není ani z nepatrného procenta možné, že třeba mají úplně odlišný původ? Například, že na Zemi třeba vznikl rostlinný život, na Marsu ten živočišný, ten se panspermicky dostal na modrou planetu a mezitím ten zbylý na Marsu zanikl spolu s magnetickým po­lem?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst informaceo o vzniku života, rostlin i živočichů

1.Vznik a vývoj života, teorie vzniku života
2.Jak začal život
3.Éry vývoje života
4.Prekambrium
5.Prvohory, Druhohory, Třetihory, Čtvrtohory

"Např. PANSPERMICKÁ TEORIE

Je hypotéza o vzniku života na Zemi předpokládající, že byly přineseny z vesmíru mikroorganismy, které v podobě spór putují kosmickým prostorem a v příznivých podmínkách se pokoušejí uchytit. Samotné slovo panspermie vychází z řeckého slova. První úvahy na toto téma lze vysledovat kolem roku 450 př. n. l. u řeckého filosofa Anaxagorase. V pozměněné podobě se hypotéza opět objevila v 18. století a na začátku 20. století ji do hloubky rozpracoval švédský chemik a fyzik Svante Arrhenius

Prekambrium

Nejstarší geologické období, ve kterém začíná život.Cca od 4600 mil. let do 570 mil. Let. První známé organismy z této éry jsou bakterie a sinice. Dalším postupným vývojem se vytvářely organismy, které měly jadernou hmotu obalenou jadernou membránou.Z rostlin to byly řasy.

Z živočichů prvoci. Koncem éry: rozmanité formy řas, prvoků i mnoho forem mnohobuněčných bezobratlých živočichů.„ atd.“

http://www.ge­ology.cz/svet-geologie/ucite­le/miniprojek­ty/Vyvoj_orga­nizmu_na_Zemi_Blat­na.pdf

Další odpovědi
hapiky

Nemůžu uvěřit tomu, že je vše jen náhoda, či nějaká samovolná evoluce.
I když někteří tvrdí, že je to zákon evoluce, tak by ten zákon také musel někdo dát.
Bůh nastavil řád (nebo např. DNA) a potom se vše vyvíjelo podle toho řádu.
Lidstvo je dnes už hodně vyspělé a pořád neví jak vše funguje.
Pokud někdo věří, že příroda je Bůh a Bůh je příroda, tak tomu by se třeba dalo věřit, ale věřit tomu, že vše se děje samovolně (bez nějakého řádu) je pošetilé.
Pokud se něco v rané fázi života oddělovalo, tak to by to mohlo být jen podle určitého řádu.