Avatar uživatele
zjentek

kdy se v ČR rozhodlo, že košile se už nemusej strkat do kalhot?

Doplňuji:
nemyslel jsem vládní rozhodnutí. Zajímá mě, kdo o tom fakt rozhodl a kdy? Byla to módní policie nebo někdo podobnej? Zkrátka na popud čeho a kdy se stalo, že chlap vyšel z domu mezi lidi takhle ležérně rozevlátej s vystrčenou košilí a vůbec se necejtil podobně divně, jakoby měl mokrý kolečko v rozkroku a vůbec si tím nelámal hlavu? Umíte si představit, že byste se před r.89 vypotáceli na ulici s flanelkou vytáhnutou z manšestráků?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, johana 56, fcoop, gagaga, marci1, zzzlatokopka před 3326 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

bylo to tehdy, když se přestala do kalhot strkat 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jak nosit košile diktuje móda. Nejde jen o košili, ale i další doplňky. Záleží na každém jedince, co si vezme na sebe, pokud nechce působit směšně či neupraveně. nevkusně či bez nápadu.

--

Zajímavé jsou stránky tzv. Módního pekla – reakce na prohřešky proti módě – vybrala jsem několik postřehů.
Např. http://www.mod­nipeklo.cz/dis­kuse/jak-nosit-kosili-2818/

Třeba T. G. Masaryk se vyjádřil se v souvislosti s čouhajícím podolkem o Rusech přibližně ve smyslu, co čekáte od národa, který si ani neumí zastrčit košili do kalhot“.

Záleží na typu košile i kalhot. Oblekové košile (vypasované, delší) určitě vždy do kalhot.

U kratších, případně volnějších košil si můžete vybrat. Obecně vypadá lépe košile zastrčená do kalhot, ale třeba u volnějších džínů bych se v případě neformální košile nebál nosit ji venku. Pokud máte na mysli klasickou košili, pak zastrčit do kalhot.

Mužské břicho nezamaskuje nic, jediná možnost je ho přiznat, košili nosit zastrčenou a pokud možno i slušně padnoucí sako. Pak to prostě vypadá normálně a nikoho nenapadne se nad tím pozastavovat.

Plandající košile nebo tričko přes dělá dojem břicha i u štíhlých mužů, natož u těch, co břicho skutečně mají.

V pánských kolekcích pro jaro/léto 2015 je l kladen velký důraz na polodlouhé košile nebo šátky a modely byly inspirovány i světem sportu.

atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Ještě se o tom nerozhodlo,ale tuto otázku pošli nějakému europoslanci,který to předá do Bruselu a tam se tím budou pravděpodobně vážně zabývat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Tehdy, když chlapi začali mít větší pivní břicha ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Začalo to plíživě. Nejdříve se přestal nosit opasek nad pupkem. Pak se vyndala košile, pak se nechaly plandat kšandy a potom rozkrok kalhot klesl někam pod kolena. Tipuju, že to skončí tak, že se za pár let bude chodit se zcela staženými gatěmi, ačkoli do Havlíčkova Brodu do ústavu pro choromyslné to bude ještě daleko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To určitě vím. Je to to od té doby, co začal být dostatek toaletního papíru.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
led

To sa v ČR nerozhodlo,
historicky to začalo, keď si pantáta miesto opasku stiahol gate povrázkom a aby tá hanba nebola vidieť, košeľu nechal visieť voľne, nezastrčene. I zapáčilo sa to babkám na zápraží, mladuchám i mládencom… tak pantáta sa stal strojcom celosvetovej módy.
Ako tak pozerám na avatara zjentka, tak tam je ešte z čias zastrčených košiel, človek predpotopný…
Doplňuji:
na doplnenie…
keď sa koncom 60-tych rokov začali naše zraky obracať pomocou TV na krajinu za Veľkou mlákou, vo filmoch bolo odrazu vidno aj tento typ módy z Harlemu, či hnutia Detí kvetov. Ktorý z mladíkov i mužov zrelého veku sa zrazu nechcel podobať hrdinom amerických filmov, prirodzene, nie tých oblekových a ale tých v kontraste s dovtedajšou módou z Moskvy…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vzdávám se,protože na tohle fakt nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

V ČR je takové nějaké vládní rozhodnutí??
;-DD
Já si někdy a některé a do některých kalhot zastrkovat přestal jako malej špunt…
A někdy a některé a do některých kalhot si strkám furt…

Doplňuji:
K Doplnění:
Ano, chodíval jsem tak i před ´89…
;-DD
Do kalhot zastrčený triko (aby mi netáhlo na záda) a flanelku (hele – jak to víš, že flanelku?? 😉 nahoru (namísto ´dnešní´ mikiny) s podolkem volně povlávajícím okolo pr… – okolo boků…
Případně- pokud bylo větší teplo, jsem si u tý flanelky vyhrnul rukávy…
😉
A " vůbec jsem si tím nelámal hlavu" – bylo (je) to pohodlné…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Je to úplně stejné jako s poloKojakama.
Zmizeli.
Už žádné vysoké čelo,žádné přehazovačky.­......pánové si nechali oholit šišku a jsou „in“.
Problém vyřešen.
Příklady táhnou.......­...........a ty košile.?..začalo to spiknutím hrochů.
Jednoho to přestalo bavit …ty věčné udivené a kritické pohledy,vytáhl rubášku z gatí a ejhle…pupek skoro fuč… a ještě vypadal ležérně. Následoval „dominový efekt“.
Tak nějak..........a pak se z toho stal trend a dnes, když má někdo tričko v kalhotách,je to automaticky blb z nějaké zapadlé hájovny.
Chce to vzpouru – nosme všichni bílé ponožky v sandálech a heslo:„Tričko patří do kalhot“.....vy­tetovat na čelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Vychází to z nařízení Evropské komise č. 58462/1999. Porušení se trestá zabavením předmětné košile.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Pánové (Čeněk Modrý, zjentek) – to vypadá, že vaše setkání začne rychlou bitkou s následnou anestézií alkoholem a poléze ´bratrstvím´…
;-DDD

před 3326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nehrozí, bratra neznám ..bratřím se jen s cizími lidmi a proto modrý má po pi… modrý, banik pi*o!

před 3326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ha,zase mě nějaká špína se zlatem v bufeťáckých nasrávačkách lízla na bodech,pěkně toho zneužíváš!(23:11pm)

před 3328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Blbeček a mrzák jseš,jeden odejde a přijde druhej,už mě fakt nebavíš úchyle,pěkně ti ta frčka stoupla do hlavy,buď ses zbláznil nebo seš trapnej,ale asi oboje a radím ti dělej tak,aby ta tvoje mrzácká povaha nenabrala setrvačnosti i v reálném životě – neser boha,prože já taky jednám občas spontánně.

před 3328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..jo jo, chápu tvý tužby – jestli se potkáme, má to bejt jak v němý grotesce- rychlý pohyby beze slov ..že jo itatku ;)

před 3326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ano,ano

před 3326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Čeněk Múdrý: nezklam a najdi odkaz

před 3328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…že seš to ty zmetku.
http://zoom.i­prima.cz/sites/de­fault/files/i­mage_crops/ima­ge_620x349/4/432394_ry­pos-lysy-detail-hlavy_image_620x349­.jpg

před 3328 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek