marci1

Kdy se už konečně „opravdu“ začne řešit situace se smogem a znečištěným životním prostředím?

Situace je již opravdu vážná. Zdravotní stav lidí s dýchacími i jinými problémy se stále zhoršuje. ☹
Závidím Rakousku: http://portal­.chmi.cz/files/por­tal/docs/uoco/web_ge­nerator/actual_hou­r_data_CZ.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Ani v Rakousku není vždy situace dobrá, záleží odkud momentálně vane vítr. Jak psal Gecco, situace se řeší, a to už nejmíň 20 let. Kdysi byla Ostrava opravdu černá a smrděly tam koksovny. Pokud ale budeme závislí na fosilních palivech, nikdy to o moc lepší nebude.

Další odpovědi
gecco

Ono už se ´pár let´ opravdu něco dělá (aspoň ty největší zátěže z dob ´minulých´ jsou vyřešeny – i např. ostravsko dneska je na tom hrubě lépe, než před 30 lety – kdy tam padal černý sníh a o situaci se jen téměř nesmělo mluvit)…
Kukni třeba na – http://www1.ce­nia.cz/www/si­tes/default/fi­les/Zmena%20ZP_1989-2013_grafy_ta­bulky_text.pdf – ať nejsi v takové depresi…
😉
Problém tkví v zejména dvou věcech, vlastně třech

  • nedostatečné uvědomění soukromých osob (nynější smogová situace je silně v režii malých zdrojů – kotlů) – jinak řečeno – lidi si sami vzájemně se*ou do plic
  • výrazný nárůst počtu aut (a jejich provozu)
  • v informovanosti – toto není problém, ale lidi se toho strašení víc bojí

😉

mosoj

Není co závidět. Nelze řešit neřešitelné. Může se pouze oddalovat.
Polovina ryb v oceánech má v sobě plasty. Tyto ryby hynou hladem. Plasty vydrží věčně a nerozpadnou se. Jak myslíš že toto a stovky dalších problémů, které přináší naše civilizace a nenažranost, dopadne ?

marci1

Přehled byl vložen cca 13.2., tudíž údaje jsou jiné. 🙂

marci1

Ad: „gecco“-nemám body. 🙂 Vidím kolem sebe mnoho alergiků, astmatiků, srdcařů a starších lidí, kteří mají velké problémy se v tomto „sajrajtu“ nadechnout a dýchat. Je mi jich líto.

gecco

Body – no jo… To neva…
😉
Jasně – chronicky nemocných přibývá, bohužel…
Ale to je něco, co už se ´vyvíjí´ řadu let (spíše desetiletí) – a dochází i ke zhoršování genofondu (třeba i díky pokroku v lékařství) – a to není řešitelné během několika let, jde o dlouhodobý proces…
A – obávám se, že stav se bude i nadále (aspoň po nějakou dobu) zhoršovat.