Altair-AC

Kdy se stává přítel blízkým přítelem?

Nejlepší odpověď
annas

„Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.“ Hubbard

Kdo se dá považovat za blízkého přítele?
Třeba ten, kdo má podobné názory, chová se, jako by byl váš bratr.
Je u vás nejen tehdy, když jste šťastný, ale především tehdy, když máte problémy.
Přeje vám úspěch, nezávidí vám. Když máte potíže, neopustí vás.
Víte, že když ho zavoláte třeba o půlnocí, tak přijde, nezištně. .
Nemusí jít o rovnici – jednou dává více ten, jindy onen. Nebo naopak. Nechává vám svobodu atd.

Pro nové známe, nezapomeň na staré … myslím, že nejlepšími přáteli jsou ti, které známe velmi dlouho a s námi stárnou, vlastně zrají.

Další odpovědi
led

Keď sa zachová ako priateľ, aj keď mu to nevyhovuje, „nehodí se do krámu“

Niektorých priateľov nerozdelí ani smrť… napríklad mytologický Patrokles a Achilles

Kepler

„Opravdové přátele rozdělí jenom smrt, nikoliv osud.“
Johann Kaspar Lavater

Hranice se nedá jednoduše určit. Může to být člověk, který ti pomůže, když jsi v největším svrabu, na kterého je vždy spolehnutí.