voky242

Kdy se stalo karate olympijským sportem?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Teoreticky se karate stalo olympijským sportem od 3. 8. 2016, když je Mezinárodní olympijhský výbor zařadil téhož dne za svém zasedání v Rio de Janeiro.
  2. Prakticky se pak objeví na OH v r. 2020 v v japonském Tokiu vedle dalších disciplín.

Do programu her se vrací baseball a softball, novými sporty budou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding.

http://www.blac­kbeltmag.com/da­ily/traditional-martial-arts-training/kara­te/karate-in-the-olympics-it-is-official-get-ready-for-the-2020-games-in-tokyo/

Další odpovědi
Kepler

Dosud na Olympijských hrách nebylo.

28. září 2015 se karate objevuje na finálním listu spolu s baseballem, softballem, skateboardingem a sportovním horolezectvím pro zvážení zařazení zmíněných sportů na Letní Olympijské hry v Tokiu 2020. V létě následujícího roku, tedy 1. června 2016 Mezinárodní Olympijská komise oznamuje schvální žádosti o výše uvedené zařazení pro všech pět sportů (baseball a softball počítán jako jeden sport) na Hry v roce 2020.
(wiki)