dust8

Kdy se rozhodne o osudu světa?

Odpovědi
Disraeli

To nedává moc smyls. Pokud osud je, bylo o něm rozhodnuto už dávno (při jeho vzniku). Přesněji osud má finální cíl/e, které nejdou v průběhu změnit a principem osudu je, že k něčemu určenému/nevyh­nutelnému nevratně směřuje. Každá událost je osud/ová, každá událost je nevyhnutelná, jinak by se nestala.

Osud světa ani lidstva nikdo z lidí nezná, může být různý, nikdo neví, co bude. Rozhodnuto už ale bylo, tak nějak to stojí na tom, že je předem určený.

Filip84

Já na osud nevěřím, naopak, všecky události, které se dějí poslední dobou (rozuměj: 20. a 21. století), vnímám skrze velmi, velmi racionální kausalitu.

Protože pokud by byl osud, tak by byl ale dán, eo ipso, už by o něm bylo dávno rozhodnuto.

Je to jednodušší, no, žít s tím, že je něco dáno, je jednodušší, když za to může někdo jiný, než já, my. Ale tak to, zjevně, prostě není.