Dismas

Kdy se přibližně začalo České republie říkat Absurdistán?

Nejlepší odpověď
annas

Říkalo se tak Československu, ale výraz se začal používat i pro ČR spíš až v 21. století, často s nástupem V. Klause do funkce prezidenta. Třeba jeho privatizace, amnestie – „pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří podle jeho vlastního hodnotového žebříčku nic špatného nespáchali. Klaus měl jiný
systém morálních hodnot“ atd. .
Podle netu

"Absurdistán
Lidové označení pro socialistické Československo v období normalizace. Označení vzniklo v sedmdesátých letech a používalo se občas mezi blízkými přáteli při komentování různých rozhodnutí
strany a vlády
atd.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ffnqjRTOG­cIJ:www.abece­dasocialismu.cz/vi­ce-o-knize/12307902/­Uk%25C3%25A1zka%2520z%25­20knihy%2520A­beceda%2520re%25­C3%25A1ln%25C3%25A9ho%25­20socialismu.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Viz též Soutěž o zlatou mříž
"Soutěž o zlatou mříž ministerstva vnitraMezi lidmi kolovalo stále množství vtipů zesměšňující režim nebo politiky či obojí. Tyto vtipy se ale šířily tajně a jen mezi nejbližšími. V zaměstnání nebo na jiných veřejnějších platformách se takové vtipy nevyprávěly. Někdy je šiřitelé svým nejbližším uváděli jako další příspěvek do „soutěže o zlatou mříž ministerstva vnitra“.

http://prusaji­ri.blog.idnes­.cz/c/172950/Slov­nik-realneho-socialismu-druha-cast-pismene-S.html

Další odpovědi
UltraFan

Tak to nevím … ale je to dost hloupé … pro ty kdo neví oč jde, tak tady máte odkaz 🙂

Zdroj: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Absurdist%C3%A1n

anonym

Pokud já vím, bylo to až po revoluci (respektive v době revoluce).Nikdy před tïm jsem to neslyšel.

zjentek

Až po odchodu KSČ od koryt ..do tý doby by tě za podobný „lživý průpovídky“ zavřeli.

zelí

Asi až se Německu začne říkat Germanistán.