Lumpy

Kdy se používá anglicky sir a mistr??

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

když pominu, že Sir s velkým s je šlechtický titul a má svoje pravidla, tak sir i mister znamená pan, ale mister (hlavně jako Mr.) se používá před jménem toho pána a sir samostatně

př. yes sir … yes Mr. Smith
Doplňuji:
ještě mě potom napadlo… Mr. se používá taky ve spojení s povoláním

př. Mr. President

ale pozor, pokud chcete oslovit povoláním i jménem, tak už se Mr. nepoužívá

př. President Obama

Další odpovědi
iceT

Sir
Šlechtický titul sir je používán ve Spojeném království a dalších zemích pro oslovení baroneta a rytíře. Při použití velkého S slouží toto slovo v češtině k oslovování panovníků.
Titul pochází z francouzského slova sieur, které je zkrácenou podobou slova seigneur (pán). Slovo má původ v latinském adjektivu senior (starý, starší).
Podle jiného výkladu pochází titul sir z řeckého Cyr, které bylo původně titulem byzantských císařů a znamenalo „významný pán“.
Titul sir se používá výhradně ve spojení s křestním jménem, nikdy s příjmením (například sir Paul McCartney může být osloven „sire Paule“ ale nikoliv „sire McCartney“.
Oslovení sir znamená v angličtině „pán“. Ve formálním služebním styku se běžně používá k oslovení nadřízeného. Tak tomu je zejména v britských a amerických vojenských a policejních složkách.