Kdy se poprvé objevili zprávy o UFO?Vedělo se v Česku za dobách komunismu co to je UFO?

Doplňuji:
www:záhadologie je jedno z mích hobby,dělám to rád a baví mě to,je to jako když někdo sbírá kameny v lese,já rád chodím po místních lesích a hledám přízraky,které se tam podle kronik objevují,a mám zážitky na celý život;)

Odpovědi
mosoj

Nedívej se tolik na emerické filmy.
První zmínky o UFO se začaly objevovat těsně po II světové válce.
Do té doby nikdo na ptákoviny neměl čas a ni chuť.

www

Neidentifikované létající předměty (UFO) pozoroval člověk již od pradávna a rovněž za komunismu platilo to dnešní: jsou to Neidentifikované létající předměty 😉
Více viz Wiki ‚UFO‘
Doplňuji:
Pro život ti více poslouží lepší znalost češtiny než nějaké UFO. Zaměřil bych proto svoji pozornost raději tímto směrem 🙂
Názor

Mirdas

Zprávy o podivnostech které lidi pozorovali jsou zaznamenávány od pradávna, jen si je vysvětlovali po svém.
V posledních desetiletích to vše nabralo konkrétnější směr a to hlavně díky vývoji a dostupnosti zdělovacích prostředků.

Nazdar Bazar

Zájem vzrostl po 2 světové válce. Určitě se o tom vědělo. Nejznámější případ v čs se stal udajně nad vranovskou přehradou 1987.

sevos

Člověče,ty si myslíš,že to bylo tak,jak se teď píše?Zeptej se dědy nebo babičky.

setapouch

Česko před „sametovou revolucí“ neexistovalo. Nicméně UFO bylo mnohokrát pozorováno i nad územím tehdejšího Československa. Dokonce o tom vyšla kniha – UFO i nad Československem.

mojitek

zmínky nejen o UFO,ale hlůavně o IFO byly už od pradávna,včetně skalních kreseb i v ústním podání mj.Ve všech náboženských textech všech náboženství.Po II. sv.válce byl boom a v dnešní době zdá se lidi už nejsou tak slepí ,důkazů je až příliš,mnoho…