annas

Kdy se poprvé objevila klonovaná ovce Dolly? Znáte některá další klonovaná zvířata?

DLouho nebylo o klonování slyšet. Nevíte,pokračují stále pokusy nejen na zvířatech?

Nejlepší odpověď
anonym

Měla holka vyročí.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pamatujete-22-unor-1997-doslo-k-zajimave-udalosti

Další odpovědi
vagra

Prvním klonovaným živočichem, byla mořská ježovka, kterou dělením embryí přivedl na svět embryolog Hans Driesch již v roce 1892.
Roku 1942 se narodil laboratorní potkan, jehož embryo vzniklo z buňky odebrané z dvoubuněčného zárodku.
Světovou senzaci však vzbudila v roce 1996 skotská ovce Dolly – důkaz prvního úspěšného klonu velkého zvířete.
25. února 2005 francouzští a italští genetici přivedli na svět klonované hříbě vážící 42 kg. Je klonem světového šampióna z roku 1994 a 1996 Piaraze.
Velká Británie v r.2005, jako první země v Evropě vydala souhlas s klonováním lidských zárodků.Lékaři věří, že se naučí léčit mnohé nemoci – např. Alzheimerovu či Parkinsonovu chorobu či cukrovku.
Pokračujme ve výzkumu, říkají experti.

Zdroj: zkráceno-upraveno z-http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2005062208