iwetax

Kdy se poprvé hárá fena zletého retrývra?

Kdy se poprvé hárá fena zletého retrývra? A Jak dlouho?

Nejlepší odpověď
mojitek

Zhruba od pul roku,ale muze to byt drive,ci pozdeji.Doba harani je mezi 1–3 tydny
Doplňuji:
anatadela : to je pravda.Mensi plemena jako treba Yorksiraci atd muzou harat uz brzy-cca ve 4.mesici,naopak vetsi,treba mollosovita plemena RTW atd muzou harat mnohem pozedji-8.,9.,10. mesic.Ale muzou byt vyjimky-je to velmi individualni.Roz­hodne neni dobre fenu pripustit pri 1.harani

Další odpovědi
anetadela1

Je to opravdu velice individuální u každé fenky. Slyšela jsem i názor, že feny fětších ras hárají dýl jak za půl roku. Naši měli boxerku a tak poprvé hárala až na 9m. Dnes mají už druhou a ta zas začla na 6m.

Q

Dnes je s některými plemeny problém. Nechci Vás děsit, ale plemena, která jsou hodně v oblibě, mezi něž se retrívři řadí, tak mají trochu problém s genetickým kódem. Nemůže za to nikdo jiný, než nesvědomití chovatelé, šlechtitelé co nic nešlechtí, ale produkují výrobky jak v automobilce na pásu. U těchto retrívřic se snadno stane, že nehárají ""vůbec"", jednou do roka, 3× za rok, hárají bez barvení (podle toho většinou poznáte, že Vám fena hárá) Takže přeji, ať Vaše fenečka je ta bezproblémová, která někde kolem 7měsíce bude mít své první hárání a pak pravidelně každého půl roku.