Drap

Kdy se po prve objevila zmrzlina na klacíku ?

Myslím tím ledňáčky, nanuky a podobné věci. A který výrobek je, nebo spíše byl v našich zemích nejznámější ?

Nejlepší odpověď
annas

Nanuk je na rozdíl od zmrzilny mladým vynálezem. .

"V roce 1903 vynalezl Američan italského původu Italo Marcioni kornout a od roku 1921 se k držení používá dřívko. Od roku 1922 tedy existuje nanuk, pojmenovaný podle indiánského hrdiny z filmu Roberta Flahertyho Nanuk, člověk primitivní. Nanuk je inuitsky lední medvěd.

I v tehdejším Československu se slovo „Nanuk“ stalo obchodní značkou výrobce zmrzliny. Později se slovo přejalo do češtiny ve významu zpravidla smetanové zmrzliny na dřevěné tyčce obalené v čokoládě.

Nejoblíbenějším nanukem je nanuk Míša.

Zrodil se v roce 1962 ve výrobním závodě Zdounky. Míša má vysoký obsah tvarohu, ve zmrzlinové části 65 procent. V celém výrobku, včetně čokoládové polevy, pak 52 procent. Proto je vnímán jako zdravější volba dezertu nebo pochoutky.

Zdroj:http://ekonomi­ka.idnes.cz/vy­robce-nanuku-misa-matova-prichut-je-neprodejna-fbr-/ekoakcie.aspx?c=A090526­_150841_ekoak­cie_pin