spookyb

Kdy se platí zdravotní pojištění?

Zdravim, byl sem vyrazen z UP tento mesic. Pokud budu pristi mesic zamestnan (kterykoliv den) tak ten mesic za me hradi zamestnavatel? Do kdy mam ohlasit pojistovne ze jsem OBZP – staci to do konce pristiho mesice?

Nejlepší odpověď
ivzez

Proč jste byl z ÚP vyřazen a od kterého dne?
U takové otázky je potřeba znát více informací,
jinak může být odpověď nepřesná.

V některých případech sankčního vyřazení z evidence ÚP
jde o zpětné vyřazení k určitému datu.

Obecně:
OBZP hradí zdravotní pojištění poprvé za měsíc,
v němž za ni po celý měsíc pojistné neodvedl někdo
jiný (stát, zaměstnavatel).

Oznámit změnu (přihlásit se jako OBZP) a uhradit
pojistné je nutné do 8 kalendářních dnů po skončení
měsíce, za leden do 8. února, za únor do 8. března, …

Další odpovědi
bolak

Takovýhle otázky se nepíšou na poradnu, ale píšou se rovnou zdravotní pojištovně. Pokud je to 1 měsíc, tak bych nic neřešil, ty sankce jsou 75 halířů denně. Prostě až budeš mít práci, tak si zajdi na pobočku ZP a zeptej se kolik dlužíš a případně to tam na místě doplať.