Kdy se objevily vrhcáby v Čechách?

Nejlepší odpověď
annas

Vrhcáby neboli Backgammon je hra u nás velmi oblíbená ve středověku a přichází do obliby i dnes. Vrhcáby patřily v českých zemích k oblíbeným hrám až do 19. století.

Sice u nás zatím nejsou v současnosti příliš rozšířenou hrou, živě se hraje jen málokde, i když mnoho lidí v poslední době přišlo této hře na chuť díky možnosti jejího hraní na internetu. Teprve v roce 1967 se pořádal první šampionát. Vrhcáby se na internetu objevily v roce 2005.

Různé zdroje
http://hodonin­sky.denik.cz/se­rialy/vrhcaby---oblibena-hra-ve-stredoveku20110124­.html