Rokio

Kdy se na světě objevili první ateisté (NE v nepatrném množství)?

Zajímalo by mě, v jaké době po vzniku prvních forem náboženství se začali vyskytovat ateisté alespoň v takovém množství, které nebylo úplně zanedbatelné (více než 1 z 1000)? V které historické epoše už byla nějaká část lidí, kteří nevěřili v žádné náboženství?

zdroj obrázku: pixabay.com – KirsiV

Odpovědi
Anikitos

Myslím si, že ve větší míře se začali objevovat až tak na přelomu 18. – 19. století. Ale největší ”bum,” které všechno započalo ve větších rozměrech, bylo Darwinovo ”O půdu druhů.”

Jinakto začalo už i dřív v 17. století – v Novověku, takové myšlení přinášeli filosofové a fysici aj. revolucionáři…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ateismus#His­torie

ivzez

Ateisté se neobjevili dodatečně, byli tu „OdJakŽiva“,
od počátků lidské existence.

Je možné, že se tak nenazývali, ale lidé nevěřící
v „povinná božstva“ existovali vždy. Dokonce i mezi
těmi, kdo „naoko“ praktikovali.