Vinpe

Kdy se mají ořechy správné zasadit do země, aby z nich vyrostl nový strom?

Můžou se sázet již teď na podzim?

Odpovědi
dr.luha

Na podzim nebo na jaře, to je jedno. Ale přes zimu ho mohou vyčmuchat myši, taky část ořechů uvnitř zplesniví. Z vlastní zkušenosti ořechy plodí už za 5 roků, ořešáky rostou dost rychle.

Emefej

Ty chceš vypěstovat ořešák přímo z ořechu? Jo, teď je ta správná doba, ale chce to docela dost trpělivosti, takový strom bude plodit tak za 25 let.

Emefej

dr.luha > za 5 let plody ze semenáče ořešáku? Ze štěpu možná, ze semenáče nevěřím.

dr.luha

Je to tak, vyseto hlodavci po zahradě. Pak je musím kácet, aby nečerpaly vodu z pozemku.