dust8

Kdy se má člověk řídit pouhým instinktem?

Nejlepší odpověď
led

Vtedy, keď to situácia dovoľuje, prípadne priamo vyžaduje. Napríklad inštinkt sebazáchovy hovorí, nestrkaj ruku do tlamy zívajúceho leva.

Další odpovědi
paul1

Například útěkem před hrozícím nebezpečím.

hapiky

Při sázení ve Sportce.

zjentek

Ve společnosti řízené právním řádem prakticky nemožné.

da ny

Téměř vždy, když se intuice dostaví a je to možné.
Malý příklad:
Žena se nalíčí, oblékne a vypraví na smluvenou schůzku/setkání. Něco jí napoví, že by tam neměla jít. V klidu zuje boty, převlékne se a zůstane doma.
Muž, stojící v chodbě, který si právě zavázal tkaničky od bot, intuici zřídka vyslyší. Prostě jde.

Kryšpín

Když jde jednou za čas k volbám