Danina65

Kdy se likviduje adventní věnec? Poslední adventní neděli, nebo později?

Nejlepší odpověď
briketka10

Záleží na Tobě.
Můžeš z něho sundat dohořelé svíce
a věnec. jestli je stále hezký si nechat
na příští advent.

Doplňuji :
Adventní věnec je možno bez svíček
zavěsit se stuhou na vchodové dveře.
Může být i slaměný hezky ozdobený.

Zdroj : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Adventn%C3%AD_v%C­4%9Bnec

Další odpovědi
ReHu

Většinou se nechává přes vánoce jako ostatní výzdoba.
Často do tří králů.

annas

Danina65,

tvar „déle ( často se používá i dýl), který jste použila ve významu "později“, je nesprávný čechismus.

Je to falešná dvojice – můžete věnec vyhodit později, to je za určitou dobu, takže vám bude zdobit byt déle/dýl.

Dýl (déle) totiž znamená dlouho ve významu po dlouhou dobu (opakem je krátce, krátko).

Několikrát byla na toto téma vložena otázka, najdete v archivu.