Gus_Fring

Kdy se Evropská unie stane federativním státem?

Podle mě je to otázkou třiceti čtyřiceti let. A podle vás kdy?

Odpovědi
Disraeli

To už bude celá Evropa unitárním státem… EU zanikne a federací se podle mě nikdy nestane.

Filip84

Nikdy, spíše se rozpadne.

Jak říkal Sir Humphrey Appleby: britská zahraniční politika je pořád stejná: rozděl a panuj. Proto je UK členem ES, aby rozhádala Francouze s Němci. Čím více členů bude ES mít, tím více sporů bude, a tím měně usnášeníschopná bude. A platí to i pro NATO, OSN etc. etc.

To, že UK ES opustilo, o něčem vypovídá.

P. S. Jestli si někdo myslí, že Brexit je výsledkem všelidové vůle, tak ať si to myslí a nepíše mi to. Jeho názor na faktu nic nemění.