Kdy se dostaví ms po vysazení ha?

Kdy mám očekávat pravidelný cyklus ms po vysazení antikoncepce?Mám pít třeba nějaké čaje a podobně?Antikon­cepci jsem brala 10 let-MINISISTON!Děkuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

1/ po vysazení hormon. antikoncepce, užívané 10 let nebývá vzácné, že normální cyklus s plnou aktivitou vlastních vaječníků „naskočí“ někdy až do 2–3 měsíců – do té doby není potřeba vyvolávat menstruaci. Jiná věc je, pokud žena mívala před započetím užívání tabletek v minulosti taky nepravidelnou menstruaci, tato většinou bude i teď stejně nebo podobně nepravidelná. Hormonální antikoncepce tuto nepravidelnou funkci vaječníku neléčí, jenom dělá umělý a pochopitelně pravidelný cyklus