zjentek

Kdy se dle vás konečně citelně zvýší cena stříbra, kterého mám nahromaděno už cca sto kilogramů pro „lepší časy“?

Tak ušlechtilý prvek a tak zanedbatelná cena… toto nesmyslné lidské plýtvání přece nemůže trvat do nekonečna? Stihnu být ještě „v balíku“ i já, nebo se zaradují jen „ti po mě“? Máte nějaký názor či odhad, kdy stříbro opět bude mít hodnotu, přiměřenou jeho vlastnostem?

Hodnota hodna vlastností Ag.

Odpovědi
Kelt

A záleží na tom, jak je to stříbro čisté, nebo zda je to slitina.

da ny

Prý má nakročeno k velmi dobré budoucmosti, psalo se před 4 lety (tehdy kolem 13 Kč/g, nyní asi kolem 17 Kč). Je to otázka poptávky.
Nechte svůj Ag poklad vnoučatům, možná ho budou potřebovat jako „sůl“ 😁
https://zlata­ky.cz/cena-stribra-a-grafy-stribra?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=SE-CR-Obecna-Stribro&utm_con­tent=Stribro+-+cena
Nový snubní prsten z bílého zlata koupíte za 5 000 Kč a dostanete za něj ve výkupu možná 900 – 1 000 Kč (obecněplatí, že při nákupu má hodnotu 1/5
a méně z ceny).

Edison

Zaraduje se hlavně nějaký ten zlodějíček… Takhle psát, kolik ho máš… to je dost krátkozraké.

Dochy

da ny: Tak něco jiného je stříbro jako investice a surovina a něco jiného je hotový výrobek (prsten). U investičního zlata/stříbra určitě nebude cena výkupu na 20% z ceny prodeje.

zjentek

Kelte, váhu přimíchaných prvků jsem z celku odečetl, takže se bavím o ryzím stříbru. Tak a teď můžeš v klidu odpovědět… hlavně tu ze sebe nerob Edisona! (;