Moniccc

Kdy se dává „the best“ a kdy jen „best“?

Ve škole nás učili vždy psát „the best“.. ale proč se například píše: „She's my best friend“? Proč bez „the“? :D Ď

Nejlepší odpověď
verunka483

The je v případě – He is the best. (třetí stupeň srovnávání)

A bez the je např. He is my best friend. (je to jiný slovní druh ve větě, před podstatným jménem)

IK: neraď, pokud to neumíš, protože se to stupňuje: good, BETTER, the best.

Další odpovědi
barnajka

Protože ‚the‘ je člen určitý, který ti konkretizuje danou osobu/věc.

Např.
It is THE BEST book I've ever read.

> Je to ta nejlepší knížka, kterou jsem kdy četl.

Když ale chceš říct:
He is my best friend.

> Je to můj nejlepší přítel.

…ta osoba je konkrétně určená už tím přivlastňovacím zájmenem MY, takže by bylo zbytečný strkat tam ještě další určující člen.

Asi to neumím vysvětlit dostatečně srozumitelně, ale tak nějak by to podle mě mělo být.
Snad brzo přijde quentos a upřesní :)

quentos

Je to jednoduché, po přivlastňovacím zájmenu se už zkrátka člen nedává. Je to proto – jak už správně řekla kolegyně -, že tím přivlastňovacím zájmenem je daná osoba/věc již dostatečně určena.

IK

stupňování:
dobrý, lepší, nejlepší
good, better, the best
nebo:
best jako nejlepší např. best wishes – nejlepší přání.
ale koukám že se v tom taky moc neorientuji, chce to angličtináře

ji díky Damiánko, taky jsem si všimla že to mastím dohromady 🙂

jo jo souhlas, problém že to nezmizí než se člověk opraví tak se omouvám.

Damiana

Nejsem si jista proč to tak je, ale IK, stupňování to není určitě.

Dobrý, lepší, nejlepší – good, better, best.

IK: V pohodě, vždyť se nic tak strašného nestalo 🙂