FlAsh_7

Kdy se bude muset kompletně přejít na elektromobily?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy, pokud nebude vytvořena nějaká nová technologie. Doposud je to nesmysl. Neni kde a z čeho nabíjet, pokud by všichni měli elektromobily nebude dostatek energie na dobíjení, přenosová síť by to neunesla a zkolabovala.Při současných možnostech by to byl i obrovský zásah do životního prostředí. A poslední věc, kdo, jakým způsobem a zaq kolik bude likvidovat staré baterie?

Další odpovědi
Pepa25

Nikdy. Podobně jako se nikdy nemuselo kompletně opustit parní pohon. Elektřina se ale bude víc a víc prosazovat přes regulace a provozní výhodnost.
Aktuálně je podíl prodejů nových aut s alternativním pohonem v ČR 7,4 %.

Zdroj: http://www.hy­brid.cz/kazde-14-auto-v-cesku-ma-alternativni-pohon-auta-do-zasuvky-rostou-o-stovky-procent

zjentek

Přece až dojde řopa!

cukrar

NIKDY.

Chenda.

Zdravím. Byť jsem velký fanda elektromobilů, nemyslím si že byste se musel bát že se na ně v dohledné době bude muset přejít, a nebudete moct používat spalovací motory. Nejprve se musí pořádně dořešit dojezdy aut, infrastruktura, dobíjen, případně domácí nabíjení elektroauta…píší o tom například tady https://protech-e.cz/nabijeci-reseni/domaci/ Osobně bych si tipnul že to začne tím že třeba do měst budou mít povolen vjezd jen elektroauta a budou se omezovat spalovací motory, ale úplné omezení je otázka podle mě desítek let…