Avatar uživatele
Putin

Kdy přestali jezdit vládci do bojů?

Kdy a proč se přestali přímo účastnit vládci, králové, či caři bojů? Například Jan Lucemburský .. zemřel hrdinně v boji, ale proč "musel"? A to je dnes naprosto bláznivá myšlenka? Představte si takového prezidenta Zemana v prvních liniích :-D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Agneta před 2039 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Vládci nemuseli nikdy - měli-li schopné vojevůdce...
;-)
Řekl bych, že s rozvojem ´dálkových´ prostředků velení (dalekohled, kamera, vysilačka...) - prostě až vrchní velitel nemusel ´přímo na místě´ řídit boj.
___
Pokud jde o Jana Lucemburského - nebyl u Kresčaku jako velitel francouzských sil, ale spíše jako ´podporovatel´ - a chtěl-li bojovat, prostě tam musel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Vládci jezdili osobně do bojů (nebo vedli vojsko) od antiky až po asi třicetiletou válku, kdy "hloupě" padl švédský král Adolf Gustaf. Jeho zásah do této války byl ale více než významný, neboť byl Vatikán zahnán z poloviny Evropy, a jak vidíme, Vatikán nereformuje ani dnes po 400 letech! :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

No, nejsem sice historik, ale nepředpokládám, že by nějaký vojevůdce stál někdy v první lajně. Pokud někdo z vojevůdců zemřel tak spíš v důsledku toho, že bitvu jeho vojsko projelo a od se nestihl zavčas zdekovat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost