Sekenenre

Kdy poprvé zaznělo Siegh Heil ?

Nejlepší odpověď
annas

Všichni jistě známe výše zmíněný výraz, který si povětšinou spojíme s obdobím nacistického Německa v období 20.-30. let a druhé světové války. Když se podíváme do historie, tak najdeme zmínku o tom, že podrav „Sieg Heil“ se stal upraveným výrazem pozdravu „Ave César“, kterým staří Římané vzdávali poctu Césarovi a rovněž při tom předpažovali pravici. Adolf Hitler tento podrav převzal a překladem můžeme dovodit význam slov „Sieg Heil“, tedy „vítězství sláva“ a jistě nám nebude neznámá i jiná úprava, čímž mám na mysli slovní podrav „Heil Hitler“. Samotný pozdrav „Sieg Heil“, jak již bylo naznačeno, můžeme rozdělit do dvou částí, kdy za prvé jde o vlastní verbální projev a za druhé o samotný pohyb ruky zdvižené v předpažení.

is.muni.cz/th/10866­4/pravf_b/Baka­larska_prace.doc

„Symbol v podobě hajlování byl po porážce nacistického režimu ve druhé světové válce v Československu, stejně jako v Německu a mnohých ostatních evropských zemích, zakázán a dnes může být jeho používání v Česku hodnoceno jako trestný čin podle § 403 či § 404 trestního zákoníku, s trestní sazbou od šesti měsíců až do deseti let odnětí svobody. Neonacisté používají hajlování jako symbol příslušnosti ke své ideologii.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Heil_Hitler

Další odpovědi
mojitek

souhlasím s Annas.Jenom dodám,že samotný Hitler tento „pozdrav“ převzal od Musoliniho(taky psychopat)a nejen to od něj převzal.