Avatar uživatele
anonym

Kdy poprvé očkovat telata a proti čemu?

Máme telata, kdy je potřeba je poprvé naočkovat a jakou vakcínou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4325 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Informace pro chovatele masného skotu - očkování BT na pastvě
Článek : 90279 ; Vydáno : 17.4. 2009 ; Autor : Ing Marcela Beranová
Chovatelé přežvýkavců mají do 30.4.2009 povinnost naočkovat svá zvířata proti bluetongue. Očkují se zvířata starší než 3 měsíce. Pro chovatele masného skotu, kteří svá stáda pasou v odlehlých oblastech, představuje očkování telat narozených po 30.1.2009 značné organizační komplikace (minimálně dva přesuny celého stáda s telaty do místa s vhodným chvatelským zařízením).
Tito chovatelé se musí se žádostí o výjimku z očkování obrátit pouze na Státní veterinární správu. Krajské veterinární správy nemají k jejímu udělení oprávnění.
Žádost o výjimku z očkování z výše uvedeného důvodu si chovatel podává na základě článku VI nařízení Státní veterinární správy č.j. 2009/1044/SVS.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luss

Obratte se na svoji krajskou veterinarni spravu. Na kazdem kraji je nekdo, kdo ma na starost skot a rekne Vam vse potrebne. Take by i "mistni" veterinar (pokud se nespecializuje treba jen ciste na mala zvirata) mel vedet kdy a co ockovat telatum. Posilam odkaz na Statni vet.spravu, kde jsou kontakty na vsechny kraje a spousta uzitecnych informaci.

Zdroj: http://www.svscr.cz/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata