Kdy pes člověka líže a kdy pes člověka kouše ?

Nejlepší odpověď
Drap

Trochu jiné reakce jsou u štěněte a jiné u dospělého psa. Dospělý pes vyjadřuje lízáním svou přízeň. Kousat pak může, ne příliš silně při nějaké zábavě či hře. Pokud kouše na tvrdo, tak se cítí ohrožen a brání se. Člověk se mu v tomto případě nelíbí.

Další odpovědi
samicek333

Štěně většinou olizováním obličeje chce jídlo, to může dělat i starší pes. Lízání může znamenat žízeň, nebo prostě chce hladit. Kousání – jako obrana, nebo útok nebo i hra