ratioarm

kdy odzvoní plackám (cd,dvd,bd)

Nejlepší odpověď
SinceX

Příště to nepiš do klíč.;) slov. Spíše je to moje mínění o dané věci. Plackám odzvoní tehdy, když se najde něco lepšího, cd nosičům víceméně už odzvonilo i když si toho lidé nevšimli, málokdo teď najde data, která se vejdou do 700 mb. Nepočítám hudbu, obrázky. Nové technologie se vyvíjí každým dnem, takže se může stát, že CD, DVD, budou stažené z prodeje třeba zítra, protože příjde lepší a výkonnější věc. Je to sporné a neurčité kdy jim odzvoní čas.

Další odpovědi
anonym

hromadna vyroba techto placek je velmi levna, proto s nami budou asi jeste hodne dlouho. Jsou tu sice lepsi media, s vyssi kapacitou a mensimi rozmery, vyssi odolnosti, ale zadna levnejsi, vzdy jejich cena mnohonasobne prehracuje naklady na vylisovane dvd. Nejspis opticka media v jejich funkci v dohledne dobe nenahradi mnohem draze vyrabene pametove karty. Prinejmensim jeste nasledujici generace BluRay ktera se jeste poradne ani nestihla dostat na pulty trafikantu jeste sehraje svoji roli mass media… nez budou ssd disky nebo digitalni distribuce pripraveny je v jejich roli zastoupit.

doma uz si ale muzete pomerne snadno zaridit domaci kino tak ze se bez techto placek pomerne jednoduse obejdete. A stovky dvd muze nahradit jen jeden jediny 3,5" pevny disk ve vasem htpc / xtreamer / apod…

///

teoreticky bychom i pri dnesnim stavu technologii byly schopni dat optickym mediim vale (CD, DVD i BD), avsak brani tomu urcite zazite zvyklosti distributoru a konec koncu i zakazniku kteri nejsou zvykli nakupovat si filmy misto na plackach treba stazenim z internetu pres digitalni distribuci, i kdyz by to uz bylo mozne a pokud by se takova vec integrovala jako sluzba do televizoru primo patrne by to skutecne znamenalo predcasny konec DVD … podobne jako se to napriklad v usa podarilo applu a jeho ipod+itunes v pripade audio cd ktere tato forma distribuce uspesne vytlacuje z trhu … k tak sofistikovanemu utoku na dvd/bd vsak u nas pravdepodobne nedojde, u nas konec koncu neni dostupny ani ten itunes.

PostApMan

Plackám neodzvoní pravděpodobně nikdy, vždycky budeme svá data tahat na něčem kulatém a placatém :D – aspoň podle historie těchto placek.

Všechny druhy placek se stále drží na trhu a jsou stále oblíbené, jediné čemu odzvonilo, jsou „Diskety“ a „VHS“ kazety.
CD – se používá (kupodivu) už od roku 1985 (pro širokou veřejnost 1989 drží se dodnes jako nosič Hudby (nejčastěji).
DVD – vzniklo v roce 1995, a ten tzv. boom má do dnes, do dnes je to jeden z nejpoužívanějších způsobů nošení dat a nevypadá to, že by měl hned tak skončit, „na paty“ mu šlape pouze „Flashka“
Blu-Ray/HDDVD – Díky této technologii „narvem“ na jeden disk až 50 GB dat (Dual-Layer) , tato technologie vznikla v roce 2008 a používá se pro nošení FullHD filmů (nejčastěji)
Takže abych odpověděl na otázku – „Kdy odzvoní plackám ?“ – V blízké době to nebude.

BettynQa

je možné že už zítra :D