V26

Kdy očkovat prevenarem a jaké jsou s ním zkušenosti?

S dcerou jdeme na tříměsíční povinné očkování (záškrt, tetan, černý kašel, virová hepatitida vyvolaná virem B) a chci ji nechat také naočkovat Prevenarem. Za jak dlouho po povinném očkování se může Prevenar naočkovat a jaké s tím máte zkušenosti?

Odpovědi
Nuk nuk

Pokud se rozhodnete pro očkování už teď, dává se první dávka Prevenaru právě společně s Vámi zmíněnou Hexavakcínou. Vaší dcerku pak budou postupně čekat další 2 dávky + ve dvou letech přeočkování.
Pro prevenar se můžete ale rozhodnout i později. Lze jím očkovat až od roka nebo i od dvou let. počet dávek se pak snižuje.
Já osobně bych to moc nekombinovala s jiným očkováním. Samotná hexavakcína je pro malé tělíčko docela silná.
Jestli očkovat už teď nebo raději později, záleží pochopitelně na Vás. Důležité je, nakolik je a bude Vaše dítko zhruba do 3 let v dětském kolektivu, kde by se pneumokokové nákazy mohly teoreticky šířit, a také jde o nejohroženější věkovou kategorii. Pokud se například chystáte dát holčičku do školky už kolem druhého roku, pak bych určitě začala dříve.
O očkování bych se určitě poradila s vaším pediatrem. Navíc proti těmto nemocem existují i další druhy vakcín, které jsou o něco šetrnější a účinnější.

Petrysovna

Po zkušenostech i konzultacemi s hygienickou stanicí se často očkuje těsně po 1. roce.Nenaruší to běžné očkovací schéma dítěte.Po každém očk. se může dál očkovat za měsíc.Po roce stačí očkovat ve 2 dávkách.Čím je dítě mladší se zvyšuje počet až na 4 dávky.Nežádoucí učinky po očk. jsou velmi zřídkavé,vzác­né.Děti mívají někdy i méně rýmy-protože pneumokok je častý původcerým.