pizlicka

Jak udělat podkroví, abych nepotřebovala stavební povolení?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedělat ho, nebo ho udělat na černo. Pokud je vše připraveno a nebude se měnit vhled, to znamená, že nebudeš přidávat třeba okno a nebudeš měnit tvar střechy, bude ti stačit ohlášení. Ovšem v důsledku to vyjde téměř na stejno

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud se neprovádí podstatná změna vnějšího vzhledu objektu (okna, střecha, vikýře) a podstatná změna konstrukce zdí a krovu, případně dozdívání příček těžšími klasickými materiály (zatížení konstrukce stropů), pak bych stavení povolení neřešil. Doporučuji lehké (konstrukční) příčky a zateplení mezi trámy (+ parozábrany !!!) s provedením podhledového krytí, opět lehkými konstrukcemi. Dělal jsem to sice už před 40-ceti lety, ale nebyl problém.
Pouze by mohl vzniknout, pokud by Tě nějaký „dobrák“ udal na staveb. úřadě, nebo na obci. Pak už záleží pouze na této skutečnosti a zda jsi ochotna podstoupit toto riziko.

pusinka50

Jestliže nebydlíš v památkové zóně, což snadno zjistíš dotazem na obci, tak bych zašla na stavební úřad, aby ti řekli, jakou formou jim to máš ohlásit. Zeptej se, jestli k přístavbě podkroví nebudeš potřebovat souhlas sousedů. Přístavba v těsném sousedství může někomu třeba stínit, vadit ve výhledu, bez ohlášení bys mohla mít problém v budoucnu. Na SÚ ti poté vydají „Stavební povolení“, které přiděláš na dům nebo dáš viditelně za okno. Jestli nejsi v památkové zóně, zachováš půdorys stavby, úřad ti problémy dělat nebude. Žádné jiné úřady nebudeš muset obíhat. Určitě to nedělej na černo. Nějaký dobráček tě udá a stavební úřad ti napaří vysokou pokutu anebo může nařídit i zbourání přístavby.