Drap

Kdy na našem území vyhynuli lvi?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádí se, že lvi žili v jihovýchodní Evropě ve starověku, ale brzy je vyhubili.
Panthera leo se poprvé objevil v Evropě před 300 000 lety v Itálii jako poddruh Panthera leo fossilis. Z tohoto nálezu je také odvozený poddruh Panthera leo speleae – lev jeskynní, který se také začal objevovat před 300 000 lety. V severní Euroasii a Americe byli lvi běžní, vymřeli před poslední dobou ledovou – zhruba před 10 000 lety.

Z několika internetových zdrojů.