Rokio

Kdy myslíte, že začne sněžit v nížinách v České republice?

Koukáte se na dlouhodobou předpověď? V případě, že ano, kdy očekáváte první sníh v tomto roce v České republice v poloze do 300 metrů?

DODATEČNÁ OTÁZKA: A domníváte se, že letošní rok bude tuhá zima, nebo se bude jednat o slabší zimu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na mém odhadu to nezáleží, pouze na vývoji meteorologické situace. Předpovědím věřím jen tak na tři dny dopředu, dlouhodobější mají úspěšnost podstatně nižší. A co je dále než na týden, to už není předpověď, ale dlouhodobá statistika. Je možné, že první sníh v nižších polohách spadne (někde) už tento týden, nebo taky až v lednu – to poslední roky není nic zvláštního.

Další odpovědi
Lamalam

První sníh v tomto roce už dávno padal, odhaduji, že to bylo někdy v lednu.

yuko

18.1.2018, jako kazdy rok bez cepice

independent

Doufám že ne jsem objednaný na přezutí auta až 21,11

marci1

První sníh v zimě 2017/2018 v nížinách má přijít snad kolem Silvestra. 1. polovina zimy bude snad slabší, druhá mrazivější .Ale co bude doopravdy,to se uvidí. 🙂
https://www.tre­king.cz/pocasi/dlou­hodoba-predpoved-pocasi-na-prosinec.htm

Mc Merkurion

… první sníh letošní zimy už u nás napadl nedávno (týden, čtrnáct dní? nevím teď přesně, ale byl to sníh, sice málo, ale padal … co je polohách do 300 metrů nemohu soudit a jde to tak říkajíc mimo mne, jelikož mne to nezajímá …

independent

kam patřím když bydlím ve 33 m přesně

Mc Merkurion

… k nám určitě ne, to spíš tak Nizozemí …

independent

300m