Meggie2

Kdy myslíte, že vymizí papírová pošta a přijde na řadu jen digitální?

Nejlepší odpověď
FlAsh_7

Spousta lidí stále preferuje papírovou poštu před digitální, je to více formální a člověku tím ukazujeme, že jsme si s dopisem dali práci – známka, vhození do schránky aj. Dle mého názoru nezmizí, ale bude značně potlačena vlivem digitalizace a její popularity. Zejména banky budou konvenční papírovou poštu používat moc rády – papírový dopis lze těžko zfalšovat!

Další odpovědi
Čecho_slovák

Papírová pošta půjde do kelu. Neznám člověka ve svém okolí, který by poslal nějakou psanou korespondenci, snad jen na nějaký úřad a možná i ti dříve narození zašlou vánoční pohled.
P.S. Nesouhlasím s FlAsh7, protože zrovna banky využívají elektronickou poštu, kterou lze ověřit. Takový poštovní dopis z banky je snáze zfalšovatelným.

xiperio

Myslím, že ani ti nejmladší se toho ještě nedožijí. Možná, že digitalizace bude převažovat,ale písemná forma bude alternativní komunikace. A nadále zůstane.

Rocker

V nejbližší době zřejmě ne.
Zrovna před dvěma týdny jsme posílali několik pohledů z Řecka.Někteří z adresátů nemají a ani nechtějí internet Navíc papírový pohled člověka potěší víc,než fotka na Facebooku.

Daidal

Dokud nevymizí stromy (a recyklovatelný papír), tak s námi nejspíš bude i papír a tedy i papírová pošta.
Podobné jako, kdy vymizí papírové knihy a zcela je nahradí digitální..... upřímně doufám, že nikdy. E-kniha se nemůže rovnat fyzické knize.
Nejde jen o psaní mezi lidmi (osobně) ale i o veřejných, úředních dopisech, doporučenému psaní do vlastních rukou a i s podpisem (jasně, že se dá komunikovat elektronicky a jde dát i elektronický podpis, ale jednorázová komunikace – upozornění, oznámení se zde preferuje písemně, tištěně na papír).
Já bych za papírovou poštu označil i balíky zabalené do papíru/krabice. Tudíž snad jakýkoli fyzický předmět/výrobek, který nám přijde. A ten se digitálně asi nepošle.

elkon

Nikdy.

nyjono

Toho se my nedožijeme. Buď v klidu.
Pokud hackeři nepřestanou zlobit, bude písemná korespodence stále jistota doručení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.