Rokio

Kdy myslíte, že bude obydlen Mars nebo Měsíc?

Kolonizace mimo Zemi

Odpovědi
Kura

Nikdy.
Maximálně se může bydlet na stanicích na oběžné dráze, ale na Měsíci jsme za posledních 45 let nebyli, takže můžeme vědět prd, jak a co je tam opravdu potřeba k životu, jak působí na člověka dlouhodobý pobyt na Měsíci apod. (polemiku o tom jestli tam vůbec kdy někdo přistál nechám být).
A na těch stanicích to taky nejde dlouhodobě, kosmonauti trpí různými chorobami po návratu i jen z ročního pobytu.

lexx

za 100 let dřív ne, až to doma zkolabuje totál, ekologie, hospodářství…Orion, Altair a Ares toť jenom pokusy na dlouhé cestě do Kosmu…

jirka F

Za pár stovek desítek let možná i tisíc let a nebo nikdy. v noci je tam absolutní nula. a ve dne 0°c

dudu

Po roce 2020 mezinárodní společenství vybuduje pomocí robotů a 3D tiskáren na Měsíci výzkumnou stanici. Bude mj. využita i jako základna pro osídlení Marsu.

arachis

Už dávno,jen se to tají.