Avatar uživatele
anonym

Kdy musím být vlastníkem oprávnění skupiny E?

Může mi poradit někdo kdy musím být vlastníkem rozšířeného oprávnění skupiny B na B+E? Mám řidičák od roku 1985. A doslechl jsem se že pokud budu řídit vozidlo s přívěsným vozíkem i dvounápravovým pro převoz osobních vozů tak již s obyčejným B nemohu,aniž bych překročil váhu 3,5t.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

S řidičským oprávněním skupiny B je možné řídit motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a s maximálně devíti místy k sezení včetně místa řidiče. K takovémuto vozidlu je možné připojit přípojné vozidlo s maximální přípustnou hmotností do 750 kg. Na to vše nám postačí řidičské oprávnění skupiny B.

Ovšem zákon se zmiňuje ještě o jízdních soupravách u skupiny B. Tato skupina opravňuje také k řízení jízdních souprav, jejíž maximální přípustná hmotnost, tj. součet maximálních přípustných hmotností tažného vozidla a přívěsného vozidla, nepřevyšuje 3 500 kg. Další podmínkou je, že maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného vozidla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

pokud zapřáhnete za vozidlo (osobní) vozík, jehož okamžitá hmotnost je nad 750kg, tak musíte mít „E“
je mnoho variant spojení auta s přívěsem, často I NAD VÁHU 3500KG a stačí „B“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
trucker

E je na velky kamion aby si mohl myt privesy navesy a je to kdyz pripojis za kamion nad 7,5tuny tak pak musis mit E.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek