Kdy musím být vlastníkem oprávnění skupiny E?

Může mi poradit někdo kdy musím být vlastníkem rozšířeného oprávnění skupiny B na B+E? Mám řidičák od roku 1985. A doslechl jsem se že pokud budu řídit vozidlo s přívěsným vozíkem i dvounápravovým pro převoz osobních vozů tak již s obyčejným B nemohu,aniž bych překročil váhu 3,5t.

Nejlepší odpověď
annas

S řidičským oprávněním skupiny B je možné řídit motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a s maximálně devíti místy k sezení včetně místa řidiče. K takovémuto vozidlu je možné připojit přípojné vozidlo s maximální přípustnou hmotností do 750 kg. Na to vše nám postačí řidičské oprávnění skupiny B.

Ovšem zákon se zmiňuje ještě o jízdních soupravách u skupiny B. Tato skupina opravňuje také k řízení jízdních souprav, jejíž maximální přípustná hmotnost, tj. součet maximálních přípustných hmotností tažného vozidla a přívěsného vozidla, nepřevyšuje 3 500 kg. Další podmínkou je, že maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného vozidla.

Další odpovědi
cukrar

pokud zapřáhnete za vozidlo (osobní) vozík, jehož okamžitá hmotnost je nad 750kg, tak musíte mít „E“
je mnoho variant spojení auta s přívěsem, často I NAD VÁHU 3500KG a stačí „B“

trucker

E je na velky kamion aby si mohl myt privesy navesy a je to kdyz pripojis za kamion nad 7,5tuny tak pak musis mit E.