simonka

Kdy mohu žádat o dětské přídavky a jaké příjmy budu dokládat?

V únoru 2009 jsem dostala výpověď + odstupné, které malounko převyšovalo roční minimum pro nárok na DP a tím mi byly vypláceny pouze do srpna 09. Již rok DP nepobírám, ale od února 2010 marodím a budu žádat o invalidní důchod, jaké je životní minimum pro 2 osoby – dospělá + 20ti letá studující dcera?

Nejlepší odpověď
annas

Já bych ještě doporučovala se paní na oddělení sociálních dávek zeptat, zda vám nenáleží sociální příplatek, případně příspěvek na bydlení. Samozřejmě neznám vaše současné příjmy, ale pokud nejsou nic moc, tak tam rozhodně zajděte, když to stihnete do konce roku, tak vám penízky přijdou v lednu.

A nebo zde v odkaze máte kalkulačku, můžete si sama spočítat, zda máte na dávky od státu nárok. http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/prispevek-na-bydleni-socialni-priplatek/

Moje dcera tyto dávky od státu pobírá a je na mateřské a má dvě děti.

Další odpovědi
Miroslavst

Začnu od konce. ŽM je 2800 na první osobu a 2560 (nevím přesně) na každou další.
Takže vaše ŽMje cca 7920,–Kč.
Příjmy pro PD se berou za uplynulý rok, tedy od září do srpna. Jestli dobře čtu a počítám, máš nárok na PD v tomto roce, jeikož se bude počítat příjem od 9/2009 do 8/2010 a zde píšeš, že jsi nic už nepobírala.
Nevím kdo jsi, ale pokud matka té 20 dcery, tak o PD si musí zažádat tvá dcera a ne ty.
Takže doložit příjmy a zajít na kontaktní místo SSP.
Neboj, PD lze vyplatit i zpětně, tudíž pokud požádáš až nyní, doplatí ti PD pokud jsi měla nárok a to až od toho září 2010.