Ivet Vyborna

Kdy mi přijde nemocenská? Od 4. 1. jsem na neschopence, zatím jsem peníze ještě nedostala?

Kdy mi přijde nemocenská od 4.1.jsem na neschopence nic mi ještě nepřišlo

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde-li o nemoc po skončení zaměstnání, měla jste už za leden
obdržet náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele.

Nárok na nemocenské máte od 18. ledna. OSSZ má na vyplacení
nemocenského 30 dnů od dodání veškerých podkladů. První výplata
se někdy může protáhnout, další už chodí pravidelně po měsíci.

Já bych začala dotazem u zaměstnavatele, jestli byly všechny podklady
v pořádku a kdy je odeslal na OSSZ. Pokud by u zaměstnavatele bylo vše
v pořádku, kontaktovala bych OSSZ.