Kdy mi bude proveden výmaz nebo mohu žádat o výmaz z RT, pokud jsem byla odsouzena za trestný čin zataj.věci§254 odst.1?

byl mi uložen peněžitý trest 3000kč, který jsem ihned uhradila, pokud bych ho neuhradila byl stanoven náhradní trest odnětí svobody v trvaní deseti dnů.vše nabylo právní moci 24.07.2009

Nejlepší odpověď
alexandra

Přečetla jsem si odpověď Panenky z minula a nechápu její sebejisté odpovědi.Můj známý měl taky podmínku a výmaz mu dali automaticky,o nic vůbec nežádal,tak nevím.Že by to bylo u každého jinak?

Další odpovědi
panenka

Na tuto otázku ohledně výmazu trestného rejstříku jsem už zde s kolegou jednou odpovídala tak se podívejte do odkazu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vymaz-z-trestniho-rejstriku

standa

Podmínky zahlazení jsou uvedeny v ustanovení § 105 trestního zákoníku (viz zdroj), ke kterému uvádím:

  • na váš případ se vztahuje odstavec 1.e)
  • protože již uplynul 1 rok od vašeho ´výkonu trestu´, můžete zažádat o zahlazení
  • napište jednoduchý dopis k soudu, který vás odsoudil a požádejte o zahlazení

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h6­.aspx

standa

Ano, může to být pokaždé jinak, záleží o jaký druh trestného činu se jednalo…, v některých případech (přečiny) se opravdu „výmaz“ uskuteční automaticky.