Heřman

Kdy mě vydrží déle notebook když se budu chovat kněmu dobře nebo jako prase.

Já mám notebook který je starý 1 rok a chovám se kněmu dobře a už byl 3 na reklamaci.
Moje kamarádka má notebook který je starý 2 roky chová se kněmu jako prase a neměla ho ani 1 v opravně nebo na reklamaci.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To jste si koupil prostě šmejd. Někdy se to stane, a může to být i u dobré značky, ale pokud se reklamace opakuje, mám dojem, že jsou to 3 stejné nebo 4 různé poruchy v záruční době, můžete od kupní smlouvy odstoupit a požadovat výměnu či vrácení peněz. Není to přímo ze zákona, je to upřesnění výkladu zákona z rozhodnutí nejvyššího soudu. Zkuste pohledat na netu. A při další poruše jim ho nacpěte zpátky.

Další odpovědi
anonym

Heřmane, tak to mi potom řekněte, co za zvíře jsem já, když mám doma notebook starý 11 let. Je pomalej až běda, ale funguje a na opravě nebo reklamaci nikdy nebyl.
Je to opravdu tím, že nové výrobky jsou většinou vyrobené tak, aby vydržely reklamační lhůtu. No a i do tohoto záměru se občas výrobci vloudí chybička a vyrobí se totální zmetek. Asi máte tu smůlu, že jste na něj trefil.

Bobule

To nemůžete tak brát. každý výrobek je jiný a každý má nárok na to, aby se pokazil. Samozřejme, že správné zacházení výrobku prodlužuje životnost, ale já jsem před rokem odepsala třeba noťas, který jsem měla 6 let, vydržel celý moje studia, chovala jsem se k němu, jak vy říkáte, jako prase. Ale jel pořád jako ďas a opravu ani jednou nepotřeboval. Ted jsem si koupila před rokem nový kousek a funguje taky bezvadně, bez jediné vady ( tuk, tuk, tuk – zatím ). Ale třeba jsem si koupila nový mobil, podotýkám, že setsakramentsky drahej a ten už má za sebou druhou opravu. Čekám jen na třetí, ať můžu požadovat vrácení peněz. A to se k němu chovám pomalu s nábožnou úctou 🙂

Conchus

To je věc výrobku, prostě smolný nákup. Na druhé straně by se člověk neměl chovat jako prase ani k notebooku. Dříve jsme se k PC vždy chovali s úctou, protože někdy bývaly potměšilé a při programování nám dělaly schválnosti.

Amie

Řekla bych, že čím je věc starší, tím víc vydrží. Takže otázka není jak se k tomu chováš, ale jak dlouho to máš doma. Dnešní elektronika z Číny vyrábí ve kvantitě a tím totiž nějak nemyslela na dlouhodobé používání…

anonymka14

Záleží kde ho koupíte.Můžete koupit notebook,který bude made in china,číňani tam dají jablkon jako že to je apple vy na to skočíte a moc dlouho vám nevydrží.Nebo koupíte opravdu značkovej a vydrží vám dlouho.Ale můžete ho koupit značkovej,ale nemusí vám vydržet.
A pokud jste ho koupil od nějakého majitele (NE v obchodě),tak se k notebooku ten majitel choval „jak prase“.
Záleží na kvalitě.