Gaudencius

Kdy mám nárok na čerpání všech 20 dní dovolené podle smlouvy na jeden rok. Je to oněch 60 odpracovaných dní v roce?

Našel jsem na internetu, že po odpracovaných 60 dnech má zaměstnanec nárok na čerpání všech dní dovolené dle smlouvy. Ale převážně jsem našel názor 1 měsíc = 1,5 dne dovolené, nebo po 60 dnech = nárok na poměrnou část dovolené.

Odpovědi
Mc Merkurion

… ne, tak to není, nárok je na poměrnou část, a to až po oněch 60 dnech, tudíž nelze po měsíci chtít 1,5 dne … jinak je vše ale na dohodě …

Dochy

Po 60 dnech máš nárok na 1/12 dovolené za každý celý měsíc prac. poměru. Pokud nemáš odpracováno 60 dní, pak Ti náleží 1/12 dovolené za každých odpracovaných 21 dní. (Nárok na dovolenou máš obvykle už po odpracovaném měsíci, to že nemáš nárok na dovolenou ve zkušební době je jen taková pověra… – jiná věc je, jestli Ti ji zaměstnavatel nařídí)