Postmaster

Kdy láska zvítězí nad nenávistí a pravda nad lží?

Podívejme se na násilí a zločin z pohledu ekonomiky, násilí a zločin škodí ekonomice to je jasné, představme si novou společnost, kde není žádné násilí a žádný zločin, zní to dneska jako naivní utopie ale díky moderní vědě a technice bychom toho mohli časem dosáhnout. Člověk se nejvíce liší od zvířete tím, že je hodný a že se nechová jako divoké zvíře. Všechno zlo v našem myšlení je způsobeno zlými závislostmi, pověz mi, jaké máš hlavní závislosti a já ti povím kdo jsi. Vše si představuji tak že od narození budeme existovat jenom ve virtuální realitě a za dobré chování ve virtuální realitě budeme moci být několik hodin týdně ve skutečné realitě, mezi skutečnými lidmi, byli by to takové krátké vycházky z psychiatrické virtuální nemocnice.

Odpovědi
Drap

Kde čerpáš ta zmatená tvrzení? Nebyl by nějaký solidní odkaz? Nebo to jsou bláboly z tvé hlavy?

zjentek

Mohlo by to být naopak. Za dobré chování v realitě by člověk mohl na pár hodin do té virtuální. (;

Dochy

"Člověk se nejvíce liší od zvířete tím, že je hodný a že se nechová jako divoké zvíře. " – chybné předpoklady. Většina zvířat není zlá. Ani neloví jen pro zábavu. Proč by to také dělali? Stojí to energii. Kočky jsou skvělí lovci a postrach myší. Případně větší kočky jsou postrachem větších potvor… Ale jinak milá a hravá stvoření. Co delfíni? Také milá zvířata, radost na ně pohledět, podle všeho spoustu plavců zachránili ať už před utonutím nebo před žraloky… přesto úspěšní a výkonní lovci…

da ny

Utopie, sci-fi je stále oblíbeným žánrem :) Fantazie je prima věc :D
Naivní představy snílků, zůstávají utopií. Zlo není způsobeno „zlými závislostmi“, je to např. touha po moci, ovládat, vlastnit, závist, nepřejícnost a mezi lidmi je nedostatek lásky.
Zapomínáte, ale na „Zákon protikladu“. „Čemu odporujete, to přetrvává.“
“Nemůžeš znát dobré/vrchol, aniž bys zažil opak.“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.