Mika47

Kdy, kde, jak a proc vznikla zkratka wifi?

Nejlepší odpověď
quentos

Vznikla v r. 1999 ve firmě Interbrand Corporation, ze slov „wireless“ (bezdrátový) a „fidelity“ přesnost, zároveň šlo o slovní hříčku s již existujícím „hi-fi“ (high-fidelity).
I na otázku „proč“ má wikipedie odpověď – podle slov Wi-Fi Alliance byla tato zkratka „o něco chytlavější než IEEE 802.11b Direct Sequence.“

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Wi-Fi#The_name

Další odpovědi
cochee

V roce 1999, kdy vznikl první standard v bezdrátových internetových zařízeních. Do té doby mezi sebou přístroje různých výrobců „nemluvily.“ Bylo to v USA. Wifi není nějaké slangové označení, je to chráněná obchodní známka, viz http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/3/32/Wi-Fi_Logo.svg .

dudu

quentosi více, než odpověď mě zaujala Vaše lepá sousedka. Předpokládám, že se nejedná o sestru ani o tetičku, nýbrž o partnerku po které jste vždy toužil. Blahopřeji a držím palce. Snad jsem něco nepřehlédl, či cosi bohulibého právě „nevojtím“.

quentos

dudu: ale kdepak… partnerku stále hledám. To foto je z backstage meetingu s finskou sopranistkou Tarjou Turunen… není tedy k čemu gratulovat ;{)>