bolak

Kdy k nám přišli šmoulové?

Bylo to až po roce 89, nebo už tu byli profláklí dřív?

Nejlepší odpověď
annas

Šmoulové v ČR

V Československu, resp. České republice, se vysílal seriál Šmoulové poprvé v roce 1988 na ČST v Magionu a Studio Kamarád. Okamžitě zaznamenal úspěch a začaly se prodávat různé reklamní předměty jako například trička, omalovánky nebo samolepky se šmoulí tematikou.

Svou oblibu si získal i díky vynikajícímu dabingu v čele s Vlastimilem Brodským, Jiřím Císlerem, Jitkou Molavcovou či Josefem Dvořákem.

Objevily se i komiksové knihy (např. Šmoulí vynálezy a Černí šmoulové) nebo VHS (v letech 1988–1990 jich 5 vydal Supraphon,na konci 90.let jich několik vydal i Davay).

V letech 1997–2000 se Šmoulové vysílali na stanici TV NOVA s novými epizodami (109 epizod) a mírně přeobsazeným dabingem. Od února 2010 se seriál Šmoulové vysílal na TV Barrandov , která odvysílala všechny epizody (429).

Ze všech epizod seriálu bylo 34 předabováno TV Barrandov a jednalo se o díly, které v letech 1988–1993 vysílala ČST. Jako důvod TV Barrandov uvedla jinou stopáž a drahá práva, i když odvysílala 18 jiných epizod s dabingem ČST z celkových 52.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0mou­lov%C3%A9

Další odpovědi
Drap

Myslím, že to bylo o něco dříve.