Ametyst

Kdy jste slyšeli, že Stát zaspal?

V jaké souvislosti zaspal? Nemělo by se říkat “vláda zaspala”?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Stat zaspal treba v tom, ze rocnik 2008 je hodne silny rocnik, narodilo se spouta deti, ktere ted maji problem, dostat se nekam na skolu. Neni dostatek skol, trid a ucitelskeho personalu. Dalo se tomu predejit, ale nikdo nic neudelal. Pritom v nasich detech je budoucnost!
Myslim, ze prikladu jsou desitky, ne-li stovky!

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že vláda. Stát jsme občané. A pokud i někdo z nás zaspal, tak to v podstatě nemá žádné ekonomické dopady, a pokud přece, tak pouze pro jedince kterému se to povedlo. Pokud vláda cokoli zmrví, tak za to může někdo jiný, třeba stát, ale o vládě se může psát pouze když se jí něco omylem povede a je nutno to stále opakovat dokola.
Spolehněte se, vyslali jsme jasné signály a víme jak na to.

aliendrone

V souvislosti s Črdelí? NEMOŽNÉ! Havloidní dem(ent)okratický stát NIC JINÉHO NEDĚLÁ, než „chrápe“. Tudíž k zaspání je napřed nutné se probudit a pokud se toto nekoná, není ani žádné zaspání, nýbrž nepřetržité chrápání. 😉

Jedinou vyjímkou z výše zmíněného pravidla jsou případy, kdy jde o poškozování, buzeraci či jinou šikanu vlastních občanů. V takovém případě je stát nepřetržitě na stráži až tak, že jeho „bdělost“ by mohli závidět agitátoři minulého režimu!

Ale faktem je, že stát je jen subjekt, za kterým stojí NĚKTEŘÍ lidé. A dokud se tito lidé budou rekrutovat z havloidů, liberálů, vyznavačů greténismu (obecně bolševických pohrobků) apod. existencí, NELZE očekávat změnu jiného typu, než k (nej)horšímu. 😐

zjentek

Tohle je standard, téměř bez výjimek. Haribol.

plebs

Jeden vážený a moudrý profesor po velkém hedvábném sametu prohlásil za tři roky předhoníme Rakousko je tady ovšem polehčující skutečnost, že na nás Rakušáci nepočkali a nenechali se předběhnout.

Pepa25

Jde o novinářský styl, tzv. personifikace. Samozřejmě, že stát nemůže zaspat, maximálně může zaspat státní aparát. Ten netvoří jen vláda, ale vláda je hlavní výkonný orgán. Někdy vláda rozhodne, jen úředníci někde na ministerstvu nepřipraví třeba včas příslušnou vyhlášku …

paul1

Myslím, že odpovědi zde uvedené jsou vyčerpávající, proto nic nepřidám. Napadla mne ale jedna citace, nevím od koho, ani kde jsem ji četl: „Láska, která je jednostranná, je láska k vlasti“.

Věštibull

Spousta informací jsou tajné (upravil Behenont)

VaclavZeman

Stát jsme my. Děkuju.

Ametyst

VáclavZeman: Ne, stát nejsme my. To bychom jinak rozhodovali o svých penězích, a kam půjdou.

VaclavZeman

Ale to je jedna z funkcí daní. Tedy tzv. „neúčelovost“. Je to tak, ještě si to pamatuji z maturity ze ZSV.

Vy tedy chcete říct, že stát, tedy v našem případě Česko, není lid, ale je roven pouze pár nejvyšším, kteří se ještě mění?

Děkuju.

cappuccino

Napada me jeste stanice metra Veleslavin – smer letiste, kde ZAPOMNELI na pojizdne schody!!!
https://mapa-metra.cz/praha/le­tiste/