baghira

Kdy jste se naposled setkali s počítačovým virem?

Buď s následky nebo aspoň zachycení antivirem – nepočítají se podezření a falešné poplachy.
Pokud si pamatuju, tak před nějakými 10–15 lety to bylo naprosto běžné, ale teď už roky nic – a to pracuju s PC i na netu denně v práci i doma.

Nejlepší odpověď
www

Asi před měsícem při opravě cizího počítače.
Měl to zavirovaný, jakýsi nefunkční antivir od prodejce, žádný firewal, děs a práce jak na kostele.

Další odpovědi
anonym

Naposledy jsem si užila s noťasem asi před 5 lety ještě jako pojišťovačka. Počítač se kousal a dočkat se výtisku smlouvy, to bylo o nervy klienta i mne. Potom přijel správce sítě z krajského ředitelství, zapnul do kříže tři antivirové programy a za 3,5 hodiny bylo po problémech. Ten počítač jsem dostala a vypadá to, že nejspíš i s těmi všemi dárečky. Jinak nemohu sloužit, protože léta mi udržuje počítač syn. Tomu stačí zavolat, poslat ID a heslo na Team Viewer přes skypa a nechat ho, aby si s tím poradil. Úžasná možnost sedět na druhém konci republiky a koukat, jak si mi syn hraje s mými počítačovými problémy.
Občas mi počítač nahlásí podezřelý soubor a doporučí smáznutí. Pokud to není nic předem řádně nahlášeného, tak s počítačem nediskutuji a provedu to. Pravidla si určuje on (počítač). Já potřebuji, aby fungoval. Dohoda je to jasná a pro mne srozumitelná.

anonym

Naposledy jsem se s počítačovým virem setkala určitě v nějaké knize. Jinak skoro ani nevím jak počítač vypadá a ty staré modely které jsme měly na škole bych už také nedovedla ovládat.

briketka10

mám Avast a zachytil mi 3× trojskýho koně, jednou jsem měla tady na odpovědích nějaký odkaz na, který jsem se chtěla mrknout a byl to právě ten jeden z trojanů, jak jsem měla nahlas repráky ták jsem se lekla vpravo dole rudá hláška a hned to šlo do truhly !
Doplňuji:
a bylo to během posledního roku..

anonym

Asi před rokem, na štěstí moc toho nenapáchal. Jinak zálohuju na externí disk. To mne naučilo právě před ty lety, kdy jsem musel od formátu vše doinstalovat.

Tom20

Já se s nim setkal,je to asi tři měsíce a počítač sem sem mohl vyhodit :D

anonym

Poslední dobou se s virem setkávám dnes a denně tady,sice není počítačový,ale vir to je!

huxa

asi před 7 lety, dostal se mi do PC s pošťákem od seznamu ;) už dva roky nemám antivir (strašně mi zpomaloval ntb) a posledních pár měsíců mám i firewall vypnutý a bez problému ;)

Drap

Kontakt nefunguje